A | A | A
Go to English site
Statsminister Jens Stoltenberg. Foto: Guri Dahl, Scanpix/SMK.Statsminister Jens Stoltenberg. Foto: Guri Dahl, Scanpix/SMK

Bidrar til å trygge europeisk økonomi

Sist oppdatert: 21.12.2011 // - Norge har i dag tilbudt Det internasjonale valutafondet (IMF) 55 milliarder kroner i lån for å bidra til å stabilisere europeisk og internasjonal økonomi, og dermed også bidra til å trygge norsk økonomi og norske arbeidsplasser, sier statsminister Jens Stoltenberg.

Nye lån vil bidra til å sikre at IMF har tilstrekkelig utlånskapasitet til å møte medlemslandenes behov for krisefinansiering. Dette er viktig også for land i Europa.

- Mange av Norges handels- og samarbeidspartnere er nå i en vanskelig økonomisk situasjon. Vi har en sterk interesse av økonomisk og finansiell stabilitet internasjonalt, sier Stoltenberg.

Les mer på nettsidene til Statsministerens kontor


Kilde: Statsministerens kontor   |   Del på nettet   |   print